Student Branch Logo

IEEE SBS Members


List of members for 2001 List of members for 2002

1. Ivaylo Angelov - "Antenas & Propagation", "Circuits & Systems"
2. Daniel Yordanov - "Antenas", "Microwave"
3. Ivaylo Ivanov - "Antenas", "Broadcast Technology"
4. Krasimir Totev - "Electron Devices"
5. Delyan Kolev - "Broadcast Technology", "Circuits & Systems"
6. Pavel Pavlov - "Antenas"
7. Rumen Zhelqzkov - "Electron Devices", "Circuits & Devices" Mag.
8. Rosen Grigorov - "Antenas","Communications", "Computer","Control Systems", "Electron Devices"
9. Rosen Kutiev - "Communications"
10. Rosen Rusanov - "Broadcast Technology"
11. Parashkev Georgiev - "Broadcast Technology"
12. Petar Krumov - "Circuits & Systems", "Electron Devices"
13. Petar Kanyov - "Communications"
14. Milen Petrov - "Communications", "Electron Devices", "Control Systems", "Circuits & Devices" Mag.
15. Ivaylo Tsankov - "Antenas", "Broadcast Technology", "Circuits & Systems"
16. Nikolay Vasilev - "Circuits & Systems", "Computer"
17. Dyanko Hubenov - "Communications"
18. Deyan Dobrev - "System, Man, Cybernetics"
19. Andrey Ivanov - "Computer"
20. Zhivko Zhekov - "Computer"
21. Galin Ivanov - "Information Theory"
22. Iliya Nachev - "Control Systems"
23. Milen Filev - "Information Theory"
24. Ivaylo Atanasov - "Control Systems"
25. Hristomir Bozhinov - "Communications"
26. Ivan Demirev - "Control Systems"
27. Krasimir Kanchev - "Communications", "Computer"
28. Galin Dimov - "Circuits & Systems"
29. Teodor Ivanov - "Electron Devices"
30. Atanas Milov - "Circuits & Systems"
31. Plamen Kamenov - "Consumer Electronics"
32. Iliyan Brezin - "Control Systems"








































1. Chavdar Minchev - "Control Systems"
2. Ivan Angushev - "Vehicular Technology"
3. Simeon Arnaudov - "Magnetics"
4. Miroslav Todorov - "Consumer Electronics"
5. Krasimir Andreev - "Aerospace and Electronic Systems, Aerospace and Electronic Systems, Trans."
6. Ventsislav Vasilev - "Antennas and Propagation"
7. Atanas Milev - "Broadcast Technology"
8. Krasimir Kanchev - "Lasers and Electo - Optics"
9. Plamen Petrov - "Aerospace and Electronic Systems", "Aerospace and Electronic Systems, Trans."
10. Petar Kanyov - "Aerospace and Electronic Systems"
11. Galin Dimov - "Computer, "Computer Graphics and Applications Mag."
12. Krasimir Totev - "Circuits and Systems"
13. Dimitar Valkov - "Broadcast Technology"
14. Stanislav Petrov - "Communications", "Professional Communications"
15. Pancho Dobrev - "Communications"
16. Pavel Petrov - "Professional Communications"
17. Krasimir Todorov - "Computer", "Communications"
18. Iliyan Brezin - "Consumer Electronics"
19. Vladislav Vasilev - "Control Systems"
20. Plamen Hristov - "Circuits and Systems"
21. Dimitar Dimitrov - "Circuits and Systems"
22. Boncho Kostov - "Electron Devices"
23. Vladimir Terziev - "Electron Devices"
24. Emil Iliev - "Control Systems"
25. Marin Yolov - "Circuits and Systems"
26. Luydmil Kirov - "Circuits and Systems"
27. Lazar Lazarov - "Electromagnetic Compatibility"
28. Emill Todorov - "Electron Devices"
29. Stoil Temelkov - "Broadcast Technology"
30. Angel Iliev - "Circuits and Systems"
31. Ventsislav Romanov - "Circuits and Systems"
32. Tsvetomir Krastev - "Consumer Electronics"
33. Mihail Ogledalov - "Consumer Electronics"
34. Stanislav Stanev - "Microwave Theory and Techniques"
35. Anton Konev - "Control Systems"
36. Ivan Velikov - "Broadcast Technology"
37. Hristo Kirov - "Antennas and Propagation"
38. Hristomir Hristov - "Broadcast Technology"
39. Ivan Kibritev - "Electron Devices"
40. stanislav Angelov - "Broadcast Technology"
41. Daniel Dobrev - "Electron Devices, Circuits and Systems"
42. Dimitar Spirov - "Electron Devices"
43. Ivan Tagarev - "Computer"
44. avgust kabakchiev - "Circuits and Systems"
45. Andrey Andreev - "Broadcast Technology"
46. Krastyo Paraskov - "Antennas and Propagation"
47. Sheriv Kokoev - "Professional Communications"
48. Plamen Baranyakov - "Communications"
49. Nikolay Mitev - "Professional Communications"
50. Angel Angelov - "Antennas and Propagation"
51. Simeon Dedinski - "Circuits and Systems"
52. Rosen Dimitrov - "Consumer Electronics"
53. Miroslav Blagoev - "Circuits and Systems"
54. Milen Minev - "Communications"
55. Nedyalko Dimitrov - "Circuits and Systems"
56. Spas Gerov - "Antennas and Propagation"
57. Kaloyan Kirilov - "Microwave Theory and Techniques"
58. Galin Kuniev - "Lasers and Electo - Optics"
59. Viktor Dulev - "Consumer Electronics"
60. Martin Stoychev - "Computer"
61. Yoana Kostova - "Systems, Man, and Cybernetics"
62. Dimitar Krastev - "Computer"
63. Georgi Georgiev - "Antennas and Propagation"
64. Ivan Ivanov - "Solid State Circuits"
65. Andrey Georgiev - "Vehicular Technology"
66. Gospodin Koev - "Vehicular Technology"
67. Stamen Dimitrov - "Circuits and Systems"
68. Kalin Kitanov - "Vehicular Technology"
69. Mladen Ayvazov - "Control Systems"
70. Nikolay Nikolov - "Electron Devices"
71. Dimitar Nikolov - "Antennas and Propagation"
72. Dimitar Kamenov - "Circuits and Systems"
List of members for 2003 List of members for 2004
1. Nikolay Nikolov - "Electromagnetic Compatibility"
2. Tihomir Trifonov - "Broadcast Technology"
3. Vasken Chakoyan - "Robotics and Automation"
4. Mincho Kordzhelov - "Aerospace and Electronic Systems, Control Systems"
5. Dilyan Dimitrov - "Signal Processing"
6. Plamen Petrov - "Lasers and Electro-Optics"
7. Plamen Balashov - "Electron Devices"
8. Galin Kunchev - "Electron Devices"
9. Dimitar Krastev - "Circuits and Systems"
10. Ivan Valkov - "Electron Devices"
11. Vladislav Vasilev - "Circuits and Systems"
12. Lazar Lazarov - "Circuits and Systems"
13. Sherif Kokoev - "Professional Communications"
14. Lyudmil Kirilov - "Microwave Theory and Techniques"
15. Anton Kolev - "Power Electronics"
16. Vladimir Terziev - "Power Electronics"
17. Stamen Dimitrov - "Circuits and Systems"
18. Plamen Hristov - "Microwave Theory and Techniques"
19. Avgust Kabakchiev - "Power Electronics"
20. Plamen Branyakov - "Power Electronics"
21. Ventsislav Romanov - "Electron Devices"
22. Simeon Dedinski - "Electron Devices"
23. Mladen Ayvazov - "Electron Devices"
24. Ivan Tagarev - "Power Electronics"
25. Yoana Kostova - "Power Electronics"
26. Angel Stoychkov - "Electron Devices"
27. Vanko Ganev - "Instrumentation and Measurement Ultrasonic", "Ferroelectrics and Frequency control"
28. Ăŕëčí Äčěîâ - "Power Electronics"

1. Valeri Tonev - "Systems, Man and Cybernetics"
2. Dimitar Doychinov - "Systems, Man and Cybernetics"
3. Zhaneta Tasheva - "Information Theory"
4. Milan Milanov - "Aerospace and Electronic System"
5. Dobrin Mahlyanov - "Electron Devices"
6. Kiril Pechenyashki - "Computer"
7. Petya Prodanova - "Antennas and Propagation"
9. Diana Datskova - "Systems, Man and Cybernetics"
10. Stanimir Stanchev - "Nuclear and Plasma Science"
11. Antonya Yovcheva
12. Krasimir Harizanov
13. Geno Nikolov
14. Georgi Tsakov
15. Nikola Toshkov
16. Bozhidar Stoyanov - "Geoscience and Remote Sensing"
17. Nikolay Ivanov - "Information Theory"
18. Borislav Stoyanov - "Neural Networks"
19. Stanimir Zhelezov - "Computer"
20. Kremen Hristov - "Computer"
21. Hristo Paraskevov - "Information Theory"
22. Borislav Bedzhev - "Information Theory"
23. Ivan Tsonev - "Education"







List of members for 2005 List of members for 2006
1. Valeri Tonev - "Computational Intelligence Society"
2. Dimitar Doychinov - "Computer", "Trans on Dependable and Secure Computing"
3. Zhaneta Tasheva - "Information Theory"
4. Boyko Ivanov - "Microwave Theory and Techniques"
5. Elitsa Hristova - "Computational Intelligence Society"
6. Kiril Pechenyashki - "Computer"
7. Petya Prodanova - "Antennas and Propagation"
8. Diana Datskova - "Systems, Man and Cybernetics"
9. Hristina Hristova - "Electromagnetic Compatibility Society"
10. Linko Nikolov - "Aerospace and Electronic Systems Society"
11. Plamena Nikolova - "Robotics and Automation Society"
12. Evgeni Doychev - "Electron Devices"
13. Ivaylo Angelov - "Communications"
14. Bozhidar Stoyanov - "Computer Society", "Computer Graphics and Applications Magazine"
15. Borislav Stoyanov - "Computer Society", "Security & Privacy Magazine"
16. Stanimir Zhelezov - "Computer", "Security & Privacy Magazine"
17. Kremen Hristov - "Computer"
18. Hristo Paraskevov - "Computer", Trans on Dependable and Secure Computing"
19. Ivan Ivanov - "Information Theory Society"
20. Aleksandar Milev - "Communications", "Trans on Communications Computer", "Trans on Networking"
21. Antonya Yovcheva - "Education"
22. Geno Nikolov - "Computer", "Network The Magazine of Global Internetworking"
23. Petar Petrov - "Systems, Man and Cybernetics"
24. Ivan Tsonev - "Education"
25. Stanimir Stanev - "Computational Intelligence Society"
26. Borislav Bedzhev - "Information Theory"

1. Valeri Tonev - "Computational Intelligence Society"
2. Elitsa Hristova - "Computational Intelligence Society"
3. Hristina Hristova - "Computer"
4. Linko Nikolov - "Aerospace and Electronic Systems Society"
5. Ivaylo Angelov - "Communications"
6. Rosen Rosanov - "Professional Communication"
7. Avgust Kabakchiev - "Antennas and Propagation"
8. Krasimir Slavyanov - "Broadcast Technology"
9. Gancho Kanev - "Lasers and Electro-Optics"
10. Raya Gerova - "Consumer Electronics"
11. Lyubomir Georgiev - "Broadcast Technology"
12. Iva Ivanova - "Communications"
13. Dimitar Kibarev - "Vehicular Technology"
14. Veseslava Lalova - "Antennas and Propagation"
15. Kremen Hristov - "Broadcast Technology"
16. Antonya Yovcheva - "Education"
17. Petar Petrov - "Systems, Man and Cybernetics"
18. Zyulfi Gugov - "Signal Processing"
19. Galin Tenev - "Computer"
20. Emanuil Stoyanov - "Geoscience and Remote Sensing"
21. Aleksandar Milev - "Communications", "Trans on Communications"
22. Ivan Tsonev - "Education"
23. Borislav Bedzhev - "Information Theory"





List of members for 2007 List of members for 2008

1. Nedelcho Nedelchev - "Computational Intelligence Society"
2. Vanya Kirilova - "Computational Intelligence Society", "Women in Engineering"
3. Veseslava Lalova - "Aerospace and Electronic Systems Society"
4. Georgi Telefonski - "Computer"
5. Diana Tabakova - "Microwave Theory and Technique"
6. Rosen Rusanov - "Professional Communication"
7. avgust Kabakchiev - "Antennas and Propagation"
8. Mariya Kostadinova - "Electromagnetic Compatibility"
9. Lyubomir Georgiev - "Broadcast Technology"
10. Iliyan Petkov - "Systems, Man and Cybernetics"
11. Iva Ivanova - "Communications"
12. Stancho Kaykov - "Signal Processing", "Oceanic Engineering", "Vehicular Technology"
13. Vladimira Tsvetanova - "Communications"
14. Teodor Iliev - "Communications", "Trans on Communications"
15. Aleksandar Milev - "Microwave Theory and Technique"
16. Miroslav Tsvetanov - "Communications"
17. Viktor Minchev - "Computer"
18. Ruslan Ivanov - "Computer"
19. Milen Aleksandrov - "Computer"
20. Nayden Nenkov - "Computational Intelligence Society"
21. Tatyana Vasileva - "Robotics and Automation"
22. Ivan Tsonev - "Education"
23. Borislav Bedzhev - "Information Theory"









1. Nedelcho Nedelchev - "IEEE Computational Intelligence Society"
2. Vanya Kirilova - "IEEE Lasers and Electro-Optics Society"
3. Veseslava Lalova - "IEEE Aerospace and Electronic Systems Society"
4. Georgi Telefonski - "IEEE Computer Society"
5. Diana Tabakova - "IEEE Microwave Theory and Techniques Society"
6. Mariya Kostadinova - "IEEE Electromagnetic Compatibility Society"
7. Iva Ivanova - "IEEE Communications Society"
8. Momchil Iliev - "IEEE Computer Society"
9. Pavlina Nikolova - "IEEE Systems, Man, and Cybernetics Society"
10. Galin Kunchev - "IEEE Signal Processing Society"
11. Dimitar Dimitrov - "IEEE Robotics and Automation Society"
12. Philip Lyubomirov - "IEEE Signal Processing Society"
13. Sibel Ahmed - "IEEE Electron Devices Society"
14. Viktor Michev - "IEEE Computer Society"
15. Kremen Hristov - "IEEE Computational Intelligence Society"
16. Nikolay Karagenov - "IEEE Antennas and Propagation Society", "IEEE Lasers and Electro-Optics Society"
17. Marin Marinov - "IEEE Computational Intelligence Society"
18. Georgi Dimchev - "IEEE Systems, Man, and Cybernetics Society"
19. Ivan Lazarov - "IEEE Vehicular Technology Society"
20. Stilyan Stilyanov - "IEEE Control Systems Society"
21. Danail Kanchev - "IEEE Communications Society"
22. Petar Boyanov - "IEEE Communications Society"
23. Ivan Ganchev - "IEEE Systems, Man, and Cybernetics Society"
24. Miroslav Tsvetnanov - "IEEE Communications Society"
25. Vladimira Tsvetanova - "IEEE Communications Society"
26. Teodor Iliev - "IEEE Communications Society"
27. Adriana Borodzhieva - "IEEE Information Theory Society"
28. Georgi Hristov - "IEEE Communications Society"
29. Plamen Zahariev - "IEEE Communications Society"
30. Ivan Tsonev - "IEEE Education Society"
31. Borislav bedzhev - "IEEE Information Theory Society"
List of members for 2009 List of members for 2010
1. Boris Karaivanov - “IEEE Microwave Theory and Technique Society ”
2. Diana Dackova - “IEEE Information Theory Society”
3. Iva Ivanova - “IEEE Communications Society”
4. Momchil Iliev - “IEEE Computer Society”
5. Maria Kostadinova - “IEEE Electromagnetic Compatibility Society”
6. Pavlina Nikolova - “IEEE Systems, Man and Cybernetics Society”
7. Zhivko Kiryakov - “IEEE Signal Processing Society”
8. Andon Nikolov - “IEEE Systems, Man and Cybernetics Society”
9. Danail Kanchev - “IEEE Communications Society”
10. Deqn Filipov - “IEEE Robotics and Automation Society”
11. Dilqna Angelova - “IEEE Vechicular technology Society”
12. Donika Ivanova - “IEEE Engineering in Medicine and Biology Society”
13. Philip Lyubomirov - “IEEE Oceanic Engineering Society”
14. Georgi Dimchev - “IEEE Lasers and Electro-optics Society”
15. Ivan Ganchev - “IEEE Computer Society Society”, “IEEE Security & Privacy Society”, “IEEE Annals of the History of Computing Society”
16. Ivan Lazarov - “IEEE Vechicular Technology Society”
17. Ivan Nikolov - “IEEELasers and Electro-optics Society”
18. Kremen Hristov - “IEEE Computational Intelligence Society”
19. Lyuben Lyubenov - “IEEE Communications Society”
20. Marin Marinov - "IEEE Computational Intelligence Society"
21. Mihail Miltenov -“IEEE Communications Society”
22. Nedqlko Nedqlkov -“IEEE Information Theory Society”
23. Nencho Neikov - “IEEE Magnetics Society”
24. Nikolay Tiholov - “IEEE Consumer Electronics Society”
25. Nikolay Karagenov - "IEEE Antennas and Propagation Society", "IEEE Lasers and Electro-Optics Society"
26. Stanislava Ankova -“IEEE Components, Packing and manufacturing Technology Society”
27. Tsvetoslav Tsankov - “IEEE Ultrasonics, Ferroelectronics, and Frequency Control Society”
28. Viktor Minchev - “IEEE Computer Society”
29. Adriana Borodzhieva - “IEEE Information Theory Society”, “IEEE Signal Processing Society”, “IEEE Trans Society”
30. Elica Gospodinova - “IEEE Communications Society”
31. Liliq Staneva - “IEEE Communications Society”
32. Plamen Zahariev - "IEEE Communications Society"
33. Teodor Iliev - "IEEE Communications Society"
34. Petar Boyanov - "IEEE Communications Society"
 
1. Ěarieta Hristova - “"IEEE Communications Society"
2. Dobromir Strelkov - “IEEE Broadcasting Technology Society”
3. Stanimir Dimitrov - “IEEE Signal Processing Society”
4. Iva Ivanova - “IEEE Communications Society”
5. Diana Dackova - “IEEE Information Theory Society”
6. Milena Lambeva-Uzunova - “IEEE Computer Society”
7. Stanislava Ankova -“IEEE Components, Packing and manufacturing Technology Society”
8. Deqn Filipov - “IEEE Robotics and Automation Society”
9. Dilqna Angelova - “IEEE Vehicular Technology Society”
10. Donika Ivanova - “IEEE Engineering in Medicine and Biology Society”
11. Viktor Minchev - “IEEE Computer Society”
12. Nikolay Karagenov - “IEEE Antennas and Propagation Society”, “IEEE Lasers and Electro-Optics Society”
13. Georgi Dimchev - “IEEE Photonics Society”
14. Ivan Lazarov - “IEEE Vehicular Technology Society”
15. Danail Kanchev - “IEEE Communications Society"
16. Miroslav Tsvetkov - “IEEE Computer Society”
17. Stanislav Velchev - “IEEE Signal Processing Society”
18. Nayden Danchev - “IEEE Ocean Engineering Society”
19. Ivan Nikolov - “IEEE Computer Society”
20. Plamen Yanakiev - “IEEE Control Systems Society”
21. Elena Nikolova - “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
22. Feizula Feizulov - “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
23. Emrah Mehmed - “IEEE Systems, Man & Cybernetics Society”
24. Ivailo Stratiev - “IEEE Electron Devices Society”
25. Tsvetoslav Tsankov - “IEEE Ultrasonics, Ferroelectronics, and Frequency Control Society”
26. Nedqlko Nedqlkov - “IEEE Information Theory Society”
27. Liliq Staneva - “"IEEE Communications Society"
28. Gergana Georgieva - “IEEE Information Theory Society”, “IEEE Signal Processing Society”, “IEEE Communications Society”
29. Ivan Tsonev - “IEEE Education Society”
30. Petar Boyanov - “IEEE Communications Society"
31. Borislav Bedzhev - “IEEE Information Theory Society”
List of members for 2011 List of members for 2012
1. Dobromir Strelkov - “IEEE Consumer Electronics Society”
2. Milena Lambeva-Uzunova - “IEEE Computer Society”
3. Dian Kolev - “IEEE Communications Society”
4. Ivailo Skecheliev - “IEEE Computer Society”
5. Deqn Filipov - “IEEE Robotics and Automation Society”
6. Dilqna Angelova - “IEEE Vehicular Technology Society”
7. Nikolay Karagenov - “IEEE Aerospace and electronic Systems Society”, “IEEE Antennas and Propagation Society”
8. Nayden Danchev - “IEEE Ocean Engineering”
9. Ivan Nikolov - “IEEE Power Electronics Society”
10. Plamen Yanakiev - “IEEE Control Systems Society”
11. Elena Nikolova - “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
12. Feizula Feizulov - “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
13. Tsvetoslav Tsankov” - “IEEE Ultrasonics, Ferroelectronics, and Frequency Control Society”
14. Liliq Staneva - “IEEE Communications Society”
15. Miroslav Kolev - “IEEE Information Theory Society”
16. Senko Kolev - “IEEE Communications Society”
17. Stoqn Yordanov - “IEEE Signal Processing Society”
18. Gergana Mileva - “IEEE Computer Society”
19. Kremena Stefanova - “IEEE Computer Society”
20. Martina Buchuklieva - “IEEE Communications Society”
21. Aleksandar Todorov - “IEEE Computational Intelligence Society”
22. Nedko Apostolov - “IEEE Communications Society”
23. Georgi Dimitrov - “IEEE Vehicular Technology Society”
24. Samvel Setrakyan - “IEEE Components, Packaging, and Manufacturing Technology Society”
25. Monika Bedzheva - “IEEE Geoscience and Remote Sensing”
26. Petar Ivanov - “IEEE Computer Society”
27. Ivan Tsonev - “IEEE Education Society”
28. Petar Boyanov - “IEEE Communications Society”
29. Borislav Bedzhev - “IEEE Information Theory Society”
1. Petko Mutafchiev - “IEEE Computer Society”
2. Milena Lambeva-Uzunova - “IEEE Computer Society”
3. Ivan Krastev - “IEEE Communications Society”
4. Krasimir Ruskov - “IEEE Robotics and Automation Society”
5. Martin Sakelarov - “IEEE Robotics and Automation Society”
6. Ilkgiun Ismailov - “IEEE Vehicular Technology Society”
7. Samvel Strakyan - “IEEE Components, Packaging, and Manufacturing Technology Society”
8. Tihomir Todorov - “IEEE Computer Society”
9. Mariel Nikolov - “IEEE Antennas and Propagation Society”
10. Plamen Yanakiev - “IEEE Consumer Electronics Society”
11. Angel Kostadinov - “IEEE Geoscience and Remote Sensing”
12. Petar Dimitrov - “IEEE Geoscience and Remote Sensing”
13. Miroslav Kolev - “IEEE Information Theory Society”
14. Plamen Dimitrov - “IEEE Computer Society”, “IEEE Information Theory Society”
15. Stoqn Yordanov - “IEEE Signal Processing Society”
16. Gergana Mileva - “IEEE Computer Society”
17. Kremena Stefanova - “IEEE Computer Society”
18. Martina Buchuklieva - “IEEE Communications Society”
19. Aleksandar Todorov - “IEEE Computational Intelligence Society”
20. Neli Doncheva - “IEEE Computer Society”
21. Georgi Dimitrov - “IEEE Vehicular Technology Society”
22. Nikolay Slavov - “IEEE Oceanic Engineering Society”
23. Monika Bedzheva - “IEEE Geoscience and Remote Sensing”
24. Anatoli Filipov - “IEEE Computer Society”
25. Mihail Miltenov - “IEEE Electron Devices Society”
26. Dimitar Ivanov - “IEEE Communications Society”
27. Zhivko Nikolov - “IEEE Electromagnetic Compatibility Society”
28. Nataliq Doncheva - “IEEE Aerospace and Electronic Systems Society”
29. Velichka Stancheva - “IEEE Society on Social Implications of Technology Society”
30. Aneliq Stamenova - “IEEE Society on Social Implications of Technology Society”
31. Svetlin Iliev - “IEEE Aerospace and Electronic Systems Society”
32. Donika Dimanova - “IEEE Computer Society”
33. Ivan Tsonev - “IEEE Education Society”
34. Petar Boyanov - “IEEE Communications Society”
35. Borislav Bedzhev - “IEEE Information Theory”
List of members for 2013 List of members for 2014
1. Petko Mutafchiev – “IEEE Computer Society”
2. Yosif Yosifov – “IEEE Aerospace and Electronic Systems Society”
3. Krasimir Slavyanov – “IEEE Computational Intelligence Society”
4. Pham Trung Kien – “IEEE Communications Society”
5. Truong  Ding Dung – “IEEE Information Theory Society”
6. Samvel Zhan Setrakian – “IEEE Communications Society”
7. Alina Kulgiar – “IEEE Computer Society”
8. Tihomir Todorov – “IEEE Computer Society”
9. Mariel Nikolov – “IEEE Antennas and Propagation Society”
10. Yordan Bonchev – “IEEE Computer Society”
11. Miroslav Bonchev – “IEEE Communications Society”
12. Plamen Ognyanov – “IEEE Communications Society”
13. Miroslav Kolev – “IEEE Information Theory Society”
14. Stoyan Yordanov – “IEEE Signal Processing Society”
15. Gergana Mileva – “IEEE Computer Society”
16. Martina Buchukchieva – “IEEE Communications Society”
17. Filip Lyubomirov – “IEEE Circuits and Systems Society”
18. Aleksandar Todorov– “IEEE Computational Intelligence Society”
19. Georgi Nikolov – “IEEE Computer Society”
20. Monika Bedzheva – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
21. Petya Raynova – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
22. Lyubka Grigorova – “IEEE Computer Society”
23. Zhaneta Tasheva – “IEEE Microwave Theory and Techniques Society”
24. Dimitar Ivanov – “IEEE Communications Society”
25. Nalyan Yumer – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
26. Nikolay Zhelyazkov – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
27. Siana Koseva – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
28. Donika Dimanova – “IEEE Computer Society”
29. Nadejda Georgieva– “IEEE Electromagnetic Compatibility Society”
30. Aneliya Stamenova – “IEEE Society on Social Implications of Technology Society”
31. Svetlin Iliev – “IEEE Aerospace and Electronic Systems Society”
32. Evgeni Stoykov – “IEEE Signal Processing Society”
33. Dayana Atanasova  – “IEEE Ultrasonics, Ferroelectrics, and Frequency Control Society”
34. Polina Marinova – “IEEE Vehicular Technology Society”
35. Teodora Stoyanova – “IEEE Magnetics Society”
36. Yordan Yordanov – “IEEE Power & Energy Society”
37. Petar Krasenov Boyanov – “IEEE Communications Society”
38. Ivan Tsonev – “IEEE Education Society”
39. Borislav Bedzhev – “IEEE Information Theory”
 1. Aneliya Stamenova – “ IEEE Professional Communication Society”, „IEEE Women in Engineering”
2. Svetlin Iliev – “IEEE Aerospace and Electronic Systems Society”
3. BUI THANH – “ IEEE Signal Processing Society”
4. Yosif Yosifov – “IEEE Aerospace and Electronic Systems Society”
5. Krasimir Slavyanov – “IEEE Computational Intelligence Society”
6. Pham Trung Kien – “IEEE Communications Society”
7. Zhaneta Tasheva – “IEEE Information Theory Society”
8. Andrey Lozanov – “ IEEE Microwave Theory and Techniques Society”
9. Mariel Nikolov – “ IEEE Antennas and Propagation Society”
10. Yordan Bonchev – “IEEE Network Magazine, IEEE Computer Society”
11. Stefan Kazakov – “IEEE Communications Society”
12. Miroslav Bonchev – “IEEE Communications Society”
13. Yordan Yordanov – “IEEE Computer Society”
14. Monika Bedzheva – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
15. Nalyan Yumer – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
16. Nikolay Zhelyazkov – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
17. Siana Koseva – “IEEE Geoscience and Remote Sensing Society”
18. Filip Lyubomirov – “IEEE Circuits and Systems Society”
19. Lyubka Grigorova – “IEEE Computer Society”
20. Nadejda Georgieva – “IEEE Electromagnetic Compatibility Society”
21. Evgeni Stoykov – “IEEE Signal Processing Society”
22. Polina Marinova – “IEEE Vehicular Technology Society”
23. Kaloyan Kanchev – “IEEE Computer Society”
24. Svetoslav Argirov – “IEEE Computer Society”
25. Rumyana Vasileva – “IEEE Systems, Man, and Cybernetics Society”
26. Irina Kazakova – “IEEE Computational Intelligence Society”
27. Emiliya Encheva – “IEEE Components, Packaging, and Manufacturing Technology Society”
28. Deniz Eminov – “IEEE Computer Society”
29. Sunay Aliev – “IEEE Computer Society”
30. Yumit Ismailov – “IEEE Computer Society”
31. Krum Vasilev – “IEEE Robotics and Automation Society”
32. Mihaela Todorova – “IEEE Computer Society”
33. Gyuner Ismail Zekerie – “IEEE Computer Society”
34. Nencho Neykov – “IEEE Ultrasonics, Ferroelectrics, and Frequency Control Society”
35. Krasimir Kordov – “Parallel and Distributed Systems, IEEE Transactions on”
36. Petar Krasenov Boyanov – “IEEE Computer Society”
37. Ivan Tsonev – “IEEE Education Society”
38. Borislav Bedzhev – “IEEE Information Theory Society”
39. Stefan Zhelev – “IEEE Aerospace and Electronic Systems Society”
   

SBS history and structure | SBS Counsellor | SSB Chairman | Meetings of Bulgarian Student Branches | Balkan Region IEEE Student Branches Meeting and Schientific Conference | NMU Faculty "A, AD and CIS" | "Konstantin Preslavski" University of Shoumen | IEEE Main Page

Return to the main page

You can contact us at: mieee01@mail.pv-ma.bg

Valid XHTML 1.0 Transitional